x

İp Kamera sistemleri Günümüzde hızla gelişen ileri teknoloji, güvenlik sorunlarının giderilmesine yönelik üretilen cihazlarla da kendisini göstermektedir. Toplum yaşamına zarar verecek olan suçların takibinde veya özel yaşam alanlarının korunmasına yönelik uygulamalarda kamera sistemleri sıkça kullanılmaktadır. Bu uygulamalar arasında İp Kamera sistemleri ileri teknoloji ürünü bir güvenlik sistemidir. Bu tür sistemler, üzerlerindeki sensörler aracılığı ile elde ettiği görüntüyü dijital veri hale dönüştürerek network yardımı ile kullanıcıya iletebilen bir sistemdir.

İp Kamera Sistemleri

Benzer cihazlarda kullanılması zorunlu olan kart, kayıt cihazı veya ekstra herhangi bir aparata gerek duymadan kullanılan en ileri teknolojik özelliklere sahip bir sistemidir. Görüntü aktarılmak istenen yerin canlı ve sesli bir şekilde cep telefonu, laptop, bilgisayar PDA ile izlenmesi mümkündür. İp kamera sistemleri erişim yapılan noktalara internet protokolünü kullanmak vasıtası ile MPEG4 ya da MJPG formatında ses ve görüntüyü anlık canlı iletim şeklinde transfer etmektedir. Network sistemi kablolu ise CAT5-CAT6 kablo ve RJ45 kablo ucu ile bağlanabilen sistem, kablosuz sistemlere ise ortamda mevcut bulunan wireless yapısı ile uygunluk sağlanıp bağlantı yapılabilmektedir. Bu tür kameralar wireless yapısı olmasa bile kablosuz yapıya wireless router sayesinde bağlanabilmektedir.

Kullanım kolaylığı ve üstün nitelikte görüntü ve ses kaydı ile geniş kullanım alanına sahiptir. Sanayi sektöründe, trafik düzeninde, evlerde bebeklerin kontrolünde, eğlence sektörü, okul hastane gibi hayatın her alanında İp kamera sistemleri güvenle kullanılmaktadır. Programlanabilir bir yapıya sahip oldukları için hareket algılama, depolama gibi özelliklerinin yanı sıra hırsızlık, yangın gibi durumlarda alarm yönetimine katkı sağlamaktadır. Kullanım amaçlarına bağlı olarak kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen bu sistemler. Bakım maliyeti gerektirmeyen ve kolay kurulum yapılabilen bir sistemdir. Ekstra bilgisayar yatırımı gerektirmediği için ek maliyet oluşturmaz.

Güvenlik Sistemi|Sadece Güvenlik Ev Kamera Sistemi ve Güvenlik Alarm Sistemleri Güvenlik Kamera sitesidir.