x

Her zaman için kullanımı söz konusu olmakla birlikte çeşitli kontrol durumlarında ya da güvenli yapıların denetlenmesinde parmak okuyucu sistemler önemli hizmetler sağlamaktadır. pratik yapılı olmasının yanında turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verilebilmesi mümkün olan işleyişler bulunmaktadır. Üye ya da öğrenci takibinin yanında personel takibi içinde yapımı mümkün olan sistem kullanımı da kolaydır. Parmak izinin eşsiz ve benzersiz olmasından yola çıkılarak elde edilen okuyucu sistem sayesinde kişinin kontrol durumları sağlanarak yetki görevlendirilmesi de yapılabilmektedir.

Parmak Okuyucu Sistemler

Parmak Okuma Düzeni

Sayısı çok yüksek olabilmekle birlikte aynı kişinin birden fazla parmağının okutulabilir olması da imkanlar arasındadır. Böylelikle parmağın kesik ya da çizik olması durumlarında kontrol sistemleri için diğer parmak kullanımları olabilmektedir. Personel takip programı kapsamında kullanımı birçok iş yerinde yaygın olmakla birlikte güvenli alan yaratılması da sağlanmaktadır. ID ya da IDT modellerin yanı sıra çift parmağın aynı anda okunmasını sağlayan MF özellikli seçenekleri de bulunmaktadır. Bununla birlikte aynı zamanda kapı kilidi talimatı verilerek parmak okuyucu sistemler işlevsel yapıya sahip sunulabilmektedir. Okuma işlemiyle birlikte turnike ya da kapıların otomatik açılabilir olması sağlanmaktadır. Cihazların model ve özellikler değişkenlik içermekle birlikte yüksek kullanım içinde yeterli olması gereklidir. Aynı zamanda çeşitli işlemler sonrasında verilerin detaylı olarak görülebilmesi için Web PDKS yazılımını kullanımı da söz konusu olabilmektedir. Bu sayede tüm kullanımlar, geçerli durumlarla birlikte süre kontrolleri ve işlem yapıları detaylı olarak görülebilmektedir.

Çok düşük algılama işleyişi bulunması durumunda ise parmak üzerinde bulunacak en ufak detaylarda dahi okuma yapılması güçleşmektedir. Böyle durumların yanında özellikle açık hava bölümlerinde bulunan parmak okuyucu sistemler yağmur gibi durumlardan etkilenebilmektedir. Görüntü kaybının olması ya da parmağın basılması gerekli alanın etkilenmesi de okumanın güçleşmesini beraberinde getirmektedir.

Güvenlik Sistemi|Sadece Güvenlik Ev Kamera Sistemi ve Güvenlik Alarm Sistemleri Güvenlik Kamera sitesidir.