x

Güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilen turnike sistemi giriş ve çıkışların kolaylıkla kontrol altına alındığı bir sistemle çalışır. Birçok özelliğe sahip bu sistemde personellerin mesai takibi ve giriş çıkış kontrolü güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Güvenliği arttırmak girişi yasak kişilerin tespiti amacıyla da yapılmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen bu sistem uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilir. Birçok kullanım alanı vardır. Güvenliği kontrol altına almak amacıyla birçok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Özellikle alışveriş merkezlerinde, metro giriş ve çıkışlarında, birçok devlet kurumunda, hastane, yemekhane, stadyum, karakol, plaza ve işyerleri en çok tercih edilen kullanım alanlarından bir kaçıdır.

Turnike Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar

Giriş ve çıkışın daha kontrollü ve düzenli olabilmesi amacıyla tercih edilen turnike sistemi kart ve yüz okuyucu özelliğe de sahiptir. Tripod, VİP turnike, boy turnike ve hızlı geçiş turnikesi olmak üzere çeşitlere ayrılır. Adından da anlaşıldığı üzere üç kollu olan bu turnikeler daha çok tercih edilmektedir. Manüel geçişin sağlandığı her iki yöne ayarlanabilir özelliktedir. CNC makinesinde işlenmiş paslanmaz çelikten tasarlanmaktadır. Boy turnikeleri ise 180 derece açıyla dönebilen özelliğe sahiptir. Uzaktan kumanda takılıp kontrol edilebilir. Kartlı ya da biyometrik sistemler için de uyumludur.

Özellikle engelli vatandaşlarımızın beklememesi amacıyla geliştirilen ve ardından birçok alanda kullanılan VİP turnike sistemleri kullanım açısından oldukça rahattır. Paslanmaz çelik çerçeveli plexiglass panelden tasarlanmıştır. Kart okuyucu, parmak okuyucu, bozuk para ve jeton panelleri ile de çalışabilmektedir. Hızlı geçiş turnikeleri ise estetik görünümü ile büyük plaza ve holdinglerin vazgeçilmezleri arasındadır. Herhangi bir tehlike anında sağ ve sol kanatları açılan bu turnikeler güvenlik açısından oldukça avantajlıdır. Belirlediğiniz süre boyunca açık kalabilecek bu sistemler zamanı geldiğinde kendiliğinden kapanır. Algılama özelliği oldukça hassas olan bu turnikeler deprem yahut yangında kanatlarını açıp otomatik geçme imkânı sunar.

 

Güvenlik Sistemi|Sadece Güvenlik Ev Kamera Sistemi ve Güvenlik Alarm Sistemleri Güvenlik Kamera sitesidir.